Tento článek bude mít spíše filozofického pojetí, nežli suché teorie. Je třeba si totiž ujasnit co to vůbec dieta je? Pokud se zeptáte mnoha lidí na otázku Co je to vůbec dieta? Určitě se dozvíte mnoho různých odpovědí. Některé třeba pramenící z osobních zkušeností s dietou, či z článků přečtené v různých „zdravých“ magazínech ze stánku.

Co si představí většina lidí pod slovem dieta?

Pokud se řekne slovo „dieta“ většina lidí si představí strádání, hladovění, deprese  a další negativní věci, vyplývající z osobních zkušeností, či chybných informací získaných od různých  známých, co si říkají experti na dietu a vyzkoušeli jich už různé množství, ale stále vypadají, tak jak vypadají a proto musí zkoušet další a další.

Co tedy dieta opravdu je?

Dieta je zdraví životní styl a nejedná se tedy o krátkodobou změnu životního stylu.  Pokud držíte dietu nějakou dobu zhubnete do požadovaného výsledku a pak znovu se vrátíte do starých kolejí jistě vám nyní došlo co bude následovat. Veškerá vaše kila se vám vrátí. To samé platí u špatného držení diety v podobě hladovění a neustálého snižování kalorického příjmu, z čehož budete mít akorát nestálý hlad, špatnou náladu a deprese a to dieta ROZHODNĚ NENÍ.

V správné dietě musíte jíst až 6 krát denně a váš energetický příjem potravy uzpůsobit vašemu bazálnímu metabolizmu a fyzické aktivitě.

Je důležité, aby vaše dieta nebyla stereotyp a vy nejedli pořád to samé. Je nespočet možností, jak udělat zdravé jídlo 1000 krát jinak a nemusíte se tedy dostat do bodu, kdy neustále jíte pouze to samé jídlo každý den.

Měli byste se tedy zamyslet nad, tím zda děláte vaší „dietu“ životní styl správně.