Tofu pochází původem z Číny a postupně se rozšiřovalo po Asii. V posledních letech se tato potravina stala hitem především jako náhražka masa. V tomto článku se vám pokusím ukázat, že tofu je mnohem více, nežli pouhá náhražka.

Co je to tofu

Tofu je přírodní produkt vyráběný srážením sójového mléka. Natural verze má výbornou vlastnost, poněvadž dokáže převzít chuť ostatních přísad ve výsledném produktu. Doporučuji vyzkoušet paštiky z tofu. Při jejich výběru je nutné důkladně pročítat obsah složení. Někteří výrobci do nich přidávají zcela zbytečně umělá barviva, chemii, konzervanty, atd. Výsledná paštika je pak spíše obarvený chemický koktejl, který se zdravým nemá nic společného. Obecně platí, že čím menší obsah složení na etiketě, tím bude zdravější.

Paštiky Patifu

Za paštikami pod značkou Patifu stojí česká společnost VETO ECO s.r.o. s tradicí výroby produktů z tofu od roku 1992. Patifu se prodávají v 9 různých příchutích. Mezi nejoblíbenější patří delikates, s hlívou a toskánská. Složení paštik je bez konzervantů, umělých barviv, živočišných přídavků, lepku, aromat, cholesterolu. Díky tomu ji mohou konzumovat vegetariáni, diabetici a lidé na bezlepkové dietě. Skvěle se hodí i do klasické redukční diety, jejíž cíl je úbytek na váze. Paštiky mají nízkou kalorickou hodnotu. Obsahují bílkoviny, uhlohydráty a tuky.

Poznámka: Patifu paštiky chutnají i dětem a neobsahují žádná škodlivá ÉČKA.

Recepty s paštikou Patifu

Nejsnadnější konzumace je namazat si ji ke snídani na rýžové chlebíčky a posypat čerstvě nasekaným šnitlíkem. K večeři vyzkoušejte recept se zapečenou cuketu.

Postup na zapečenou cuketu:

  1. Omytou cuketu rozpulte napůl.
  2. Vnitřky vydlabejte a vydlabaný obsah dejte do misky.
  3. K vydlabanému vnitřku cuket přidejte paštiku Patifu s příchutí hlívy ústřičné.
  4. Nakonec přidejte nasekanou jarní cibulku a důkladně promíchejte.
  5. Nově vzniklou náplň vraťte do vydlabaných půlek cukety.
  6. Cukety vložte do pekáče s pečícím papírem.
  7. Pečte přibližně 30 minut při 200 stupních Celsia.

Tip: Další zajímavé recepty s Patifu naleznete na stránkách výrobce v sekci Recepty.

Kde paštiku koupit

Už dávno nemusíte hledat pouze v prodejnách se zdravou výživnou. Výrobky Patifu naleznete také v DM drogerii, Globusu a Tescu. Cena 100 gramové verze v Tescu činní 26,90 Kč.