Domácí wellness ano, či ne? V tomto článku se vám pokusím poodkrýt svět výhod, jaké nabízí domácí sauny a vířivky. Zřetel bude brán především na přínos pro fitness, posilování a celkově aktivní styl života.

Domácí wellness a posilování

Na úvod uvedu, že po posilování, běhání a tréninku se nedoporučuje chodit do sauny. Důvodů je několik a hlavní je přehřátí těla, které je rozehřáté z pohybové aktivity a horké saunování by mu nesvědčilo. Oproti tomu po posilování je vhodné vlézt do vířivky. Masážní trysky uvolní napětí ve svalech, které se v nich hromadí během posilování a podpoří regenerační proces obnovy poničených svalových vláken a růstu nových. Další den nebudete mít rozlámané tělo. Především toto ocení milovníci tvrdých tréninků nohou, u kterých se v noci bolest rozleží a ráno má člověk problém vstát z postele.

Takříkajíc „naložit se“ do vířivky pomáhá i po psychické stránce. Vířivka odbourává stres nahromaděný z práce či každodenních rutinních činností. Právě nyní v letních dnech a parných večerech je ideální večer za svitu hvězd si vlézt do tohoto moderního zázraku se sklenkou oblíbeného drinku v ruce a nechat se zcela oddat relaxování. Další den se probudíte plní energie.

Poznámka autora: Z osobního hlediska vidím další výhodu, že doma nemusíte řešit, po kom jdete do vířivky. Zpravidla přes 30 masážních trysek dokáže svým prouděním dokonale pročistit každý pór na lidské pokožce, což je jeden z důvodu, proč nikdy nechodím v aquaparcích do wellness oddělení.

Kde nakoupit domácí wellness vybavení?

Toto je složitá otázka, protože cena wellness vybavení není pár korun, je důležité velice pečlivě vybírat. V České republice působí již 20 let společnost ALBIXON a.s., která se vypracovala na bazénového specialistu číslo 1. v ČR a rozšiřuje svou působnost po Evropě, Jižní Americe a Austrálii. Nutno podotknout, že ALBIXON a.s. má v nabídce nejen vlastní řady bazénů a vířivek, ale i produkty americké přední společnosti Jacuzzi. V České republice má 32 poboček rovnoměrně rozložených po celém území. Jak jsem napsal v úvodu tohoto odstavce. Jedná se o drahé zboží, proto ALBIXON má k dispozici pro své zákazníky specialisty, s kterými si lze sjednat schůzku a oni vám poradí a odpoví na všechny vaše dotazy.