V dnešním článku se zaměřím na bylinky, které jsou pravděpodobně pro většinu Čechů zcela neznámé, či nevědí, že je pijí v různých energy drincích. Bylinky jsou  dnes módním hitem nejen v gastronomii. Po letech používání různých umělých náhražek si postupně k nim hledáme zpátky cestu, jako to dělaly naše babičky a prababičky a s tím objevujeme i jejich další pozitivní účinky na naše tělo. Rozmáhá se i trend domácího pěstování na zahrádce, což je jedině dobře. Já se ovšem zaměřím na cizokrajné, které si doma nevypěstujete. Jedná se o Ostropestřec mariánský, který se pěstuje v teplých krajinách Afriky, Asie a Středozemí a Guaranu z Jižní Ameriky.

Guarana

Nejdříve trocha zajímavé historie. Guaranu pěstovali dávno před objevením Ameriky indiáni na plantážích a její povzbuzující účinky využívali při fyzicky náročných výpravách na lov. Po objevení Ameriky se začala dovážet do Evropy. Dnes se s ní nejčastěji setkáte v energetických nápojích, kde spolu s kofeinem tvoří hlavní povzbuzující složku, což je hlavním důvodem, proč jsem se na ní zaměřil. Guarana je skvělý stimulant, pro tréninky v posilovně. Oddálí pocit únavy a v dietě pomáhá efektivněji spalovat tuky. Další neocenitelnou vlastností je potlačování pocitu hladu, který v dietě přichází každou chvíli a nutí člověka hřešit.

Další vlastnosti:

  • Zdroj vitamínu B a C
  • Zlepšuje soustředění
  • Detoxikuje a zmírňuje dopady stresu na organizmus
  • Zabraňuje ukládání cholesterolu v cévách

Informace: Používání Guarany by se měli vyhnout lidé s cévním onemocněním a dalšími problémy se srdcem. Doporučuji se pro jistotu předem poradit s vaším lékařem.

Ostropestřec mariánský

Další bylinkou je Ostropestřec mariánský, který má širší spektrum použití. Ostropestřec je pomocníkem při mnoha chorobách, kdy zvyšuje efektivnost standardní předepsané léčby od doktora. Výhodou je, že se prodává v mnoha formách od tablet, čajů, po masážní mastičky.

Zajímavost: Pokud si rádi dopřáváte bujaré noci plné konzumace alkoholu. Doporučuji užívat Ostropestřec, který zlepšuje regeneraci jater poškozených trávením většího množství alkoholu.

Další vlastnosti:

  • Snižuje výskyt akné a ekzémů
  • Zbavuje tělo škodlivých toxinů
  • Pomáhá léčit poruchy trávení
  • Posiluje imunitní systém

Pokud vás zajímají další informace o těchto bylinách, či nemocích a psychických problémech. Navštivte internetové stránky: zdravi-nemoc.cz.