V dnešním článku bych vám rád představil zajímavé produkty TheBRAINER®, od ryze české společnosti  RosenPharma, a.s., která se zabývá 14 let výrobou potravinových doplňků a léčiv.  Zaměřím se především na TheBRAINER® tyčky a jejich využití při posilování a sportu obecně.

Kdy se tyčka hodí?

  • Pokud jedete unavení domu z práce, či školy a víte, že vás čeká náročný trénink v posilovně. Doporučuji si vzít tyčku cca 60 minut před tréninkem a zapít to kávou, tím zvýšíte příjem kofeinu. Než dojdete do posilovny, únava zmizí a vy budete moci snadno odcvičit váš trénink, bez toho abyste kvůli únavě snižovali závaží, či měli delší pauzy mezi sériemi. Zároveň pocítíte větší koncentraci na cvičení.
  • Tyčka se skvěle hodí k svačině před vytrvalostně namáhavou aktivitou (běh, plavání, fotbalový zápas, atd.) . Nejen že vám dodá energii z kofeinu, ale svým složením dokáže oddálit pálení svalů, což se týká především lýtek, která člověka začnou pálit nejdříve. Budete dosahovat lepších výsledků.

Tyčky

Jaké jsou příchutě?

  1. Rumová: Při této příchuti si vzpomene na rumové vánoční cukroví. Tyčku si určitě vychutnáte a budete se vždy těšit na její konzumaci. Zaujme i příjemně vonící rumové aroma.
  2. Chilli: Zcela netradiční příchuť, s kterou se často nesetkáte. Chilli vás určitě zaujme a nemusíte se vůbec bát, že by vás pálila pusa.

Z čeho se skládá?

Rumová 50g Chilli 35g
Energie 927kj/222kcal 414kj/99kcal
Sacharidy 29,5g z toho cukry: 25g 24,9g z toho cukry: 14g
Proteiny (Bílkoviny) 5,5g 2,31g
Nasycené tuky 2,95g 4,55g
Vláknina 2,6g 2,4g

Pozor: Jakožto každá energetická tyčinka obsahující větší koncentraci kofeinu není ani tato vhodná pro děti, těhotné a kojící.

  • Svou funkčnost, pro zlepšení fyzické a mentální kondice člověka berou tyčky z obsahu taurinu a kofeinu, s kterými se setkáváte například v energetických nápojích. Přesný obsah je 1000mg taurinu a 80mg kofeinu. Kromě toho dlouhodobou energii člověk získává i z obsažené směsi ovesných vloček a kukuřičných lupínků obsahující plnohodnotné sacharidy.

Informace: Kofein dokáže nabudit váš metabolizmus a podporuje termoregulační systém těla. Následně efektivněji spalujete tuky. Oproti tomu taurin se zaměřuje na mozek a umožňuje lepší činnost vašeho mozku.  Spojení těchto látek dohromady zvyšuje jejich přínos.

Vyzkoušejte na vlastní kůži funkčnost těchto tyček, jsou dostupné v mnoha kamenných i internetových lékárnách, či v oficiálním eshopu výrobce ZDE.  Následně napište do komentářů pod tento článek vaše zkušenosti s nimi.