Když se řekne fitness a posilování většině lidí se vybaví posilovny a fitness centra. Jedná se o logickou dedukci, která dnes už nemusí být pravdivá. Spousta lidí se z fitness center přesouvá zpátky domu, kde sami cvičí či dokonce budují svou malou domácí posilovnu. Především pro objemově silnější, kteří se zrovna rozhodli po měsících „dokopávání“ k tomu udělat ve svém životě změnu a začít žít aktivní život. Jejichž cílem je dosáhnout vysněné postavy jsou posilovny spíše noční můrou, protože se obávají posměchu a nepříjemných pohledů.

Nutno podotknout, že tento jev je vždy o lidech v dané posilovně. Většinou v těch menších se všichni znají od vidění a panuje spíše přátelská atmosféra, ve které nemá nikdo problém nováčkovi poradit. Stejně tak to závisí i na sebevědomí daného jedince. Rozhodně pro lidi s menším sebevědomím a spíše introvertní povahou je vhodnější začít shazovat nechtěná kila hezky doma. Tam je nikdo neuvidí a budou se moci soustředit čistě na trénink a ne zda je někdo pozoruje. Následně až nasbírají doma sebevědomí a zkušenosti mohou vyrazit do posilovny, kde to následně nevzdají po prvním tréninku kvůli pokukování lidí.

Poznámka autora: Když přijde nový člověk do posilovny, musí se připravit na to, že bude ze začátku středem pozornosti pravidelných návštěvníků.

Efektivní cvičení doma

Pokud hodláte začít cvičit nejdříve doma a chcete cvičit EFEKTIVNĚ. Nedoporučuji trávit hodiny koukáním na Youtube kanály profesionálních fitnessáků či kulturistů. Oni mají tréninky nastavené zcela odlišně, nežli potřebuje začátečník. Dnes existují speciální online služby, které mají tréninkové plány den po dni podle potřeb jednotlivých uživatelů. Například pro úbytek tukové tkáně, nabírání svalů, zvýšení síly, zvýšení fyzické vytrvalosti, atd.

Online fitness služby

Jednou takovou online službou je iFitness Programs. Internetové stránky mají v angličtině, jestliže máte problém s překladem, využijte zdarma dostupného překladače od Google: Google Translator, který umí překládat kompletní internetové stránky. Nabídka online programů na iFitness Programs je široká, včetně zaměření na různé sporty (balet, yoga, atd.). Sami si podle popisu vyberete, jaký cvičební program je pro vás nejvhodnější. Několik z nich je ZDARMA (Free) po registraci a přihlášení. Jiné se platí buďto týdně, měsíčně nebo ročně.

Osobně mě zaujal program ZUZKA LIGHT – ZGYM, který má od uživatelů hodnocení 9 z 10. Denně vám cvičení zabere 20 minut a nepotřebujete žádné vybavení. Navíc obsahuje upravené cvičení pro naprosté začátečníky. Měsíční cena činní 9,99 USD, podle aktuálního kurzu cca 241 Kč.