Funkční prádlo módní trend dnešní doby, ale opravdu takovéto prádlo dostojí svému jménu a oblibě? Čím dál více se rozmáhá takřka ve všech odvětvích oděvního průmyslu a výrobci ho vyrábí v různých kvalitách zpracování na což byste si měli dát velký pozor. Kvalitní funkční prádlo – odvádí od těla pot a tím tělo v suchém prostředí teplotně stabilizuje – v létě chladí, v zimě hřeje, díky tomu je vhodné, jak v letní výbavě pro sportovce při běhání, nebo v zimě při vykonávání zimních sportů například lyžování, běhu na běžkách a tak dále.

Pro mě osobně je funkční prádlo neodmyslitelnou součástí celoroční výbavy do posilovny. Dříve při nošení běžného spodního prádla docházelo na běhacím pásu k šoupání nohou o sebe a následně nepříjemné důsledky v podobě ošoupané kůže, svědění atd. Doporučuji tedy každému využívat funkční spodní prádlo. Dále v zimních dnech, kdy přicházíte do posilovny promrzlí z venku je důležité dostatečně prohřát tělo a k tomu je výborné termo tričko s dlouhým rukávem, které následně odvádí všechen pot a nedochází, jako u běžného trička, že lidově řečeno na vás „bude pot stydnout“, což může přivolat onemocnění, jako rýmu a kašel, které umí značně zkomplikovat trénink.

Jaké jsou výhody funkčního prádla oproti běžnému?

  • Zabraňuje zápachu a nadměrnému pocení
  • Odvádí pot a tím chrání proti prochladnutí, či přehřátí těla
  • Snadné praní bez nutnosti žehlit
  • Díky kvalitnímu materiálu mnohem delší životnost

Jak jsem se v úvodu článku zmiňoval, že při výběru funkčního prádla je důležité dávat pozor na kvalitu, tak jsem narazil na eshop moje-funkcni-pradlo.cz, kde nabízí pouze kvalitní produkty v dámském i pánském provedení od Českých výrobců, kteří mají spokojené zákazníky i mezi hasiči, kteří prádlo při výkonu služby podrobují mnohem větší zátěži, nežli klasický zákazník. Kromě kvality naleznete na eshopu i přijatelné ceny v skvělém poměru kvalita/cena.