Bojíte se, že budete při hubnutí sami? Není to zase až tak úplná pravda, jelikož dnes není problémem získat nejenom odbornou pomoc. Podívejme se, kdo všechno může stát při našem boku.

Proč je důležité nebýt v celém procesu zcela sám? Důvod je více než jasný a je spojený především s faktem, že potřebujeme motivaci, podporu, stejně jako i možné poradenství. I když je dnes jídelníček na hubnutí poměrně pestrý a zajímavý, přece jenom se mohou objevit chvíle, kdy budeme chtít všechno vzdát. A právě v tuto chvíli je třeba podpory.

Tu odbornou nám při hubnutí poskytne výživový poradce

Je to právě ten člověk, který nám dietní jídelníček zpracuje, a to na míru naší osobě. Je však chybou nechat si ho vypracovat a dále s daným profesionálem nekomunikovat. Mnohdy hubnutí vyžaduje nejenom případnou úpravu stravovacího režimu, ale i několik odborných rad, ale i tipů z praxe. Ty pomohou ve chvíli, kdy vás zajímá možné nahrazování potravin, stejně jako mohou pomoci ve chvíli, kdy je třeba vlivem vaší nemoci nebo alergie upravit stravovací plán tak, aby byl spojený s jinou skladbou jídel. A na to je odborná pomoc, která vás na každém kroku vede, tou správnou.

Každé zdravé hubnutí vyžaduje i pomoc psychickou

I tu může nabídnout výživový poradce, který vás motivuje jít za svým cílem a společně s vámi slaví vaše úspěchy. Potřebnější však mohou být lidé ve vašem okolí. Ideální je nebýt na zdravé hubnutí sám nebo sama a začít tak redukovat váhu společně. Nejenom, že to pomůže vzájemné motivaci, ale málokdo se bude chtít před druhou osobou shodit a přestat. I proto mnozí odborníci jasně potvrzují, že dieta není čistě jenom o jídle, ale je také o naší hlavě a psychické síle vydržet. Příkladem by však měla jít i rodina, která by neměla svádět ke konzumaci nezdravého, tučného, slaného nebo naopak sladkého jídla.