Doposud jsem na svých stránkách nenapsal žádný článek o oblékání. Dnes tento nedostatek hodlám napravit, poněvadž kvalitní oblečení má důležitou roli na výkonnost, zdraví člověka. Stále existuje mnoho zastánců obyčejného oblečení (tepláky a staré špinavé tričko), pokud mezi ně patříte. Pokusím se vám změnit váš názor.

Jaké oblečení do posilovny, na běhání?

Rozhodně doporučuji funkční prádlo. Jedná se o moderní styl oblékání, který má nespočet výhod. Cenově se pohybuje v částkách klasického značkového oblečení.

Výhody v posilovně:

Funkční prádlo oproti běžnému zahřívá svaly, které pak dosahují mnohem vyšší výkonnosti a zároveň snižuje šanci natažení svalu z nedostatečného prohřátí, před posilováním. Málo kdo ví, že oddaluje svalovou únavu, pomocí absorbování vnějších vibrací. Každé kvalitní funkční prádlo je anatomicky tvarované zajišťující oporu těla, díky tomu se můžete vyhnout klasické bolesti spodních zad.  Velice důležitá vlastnost z pohledu dnešního nešvaru v posilovnách, kdy spousta lidí odcvičí sérii, následně se 10 minut vybavuje s dalším člověkem. Během této doby s normálním tričkem dojde k vychladnutí svalů, to se u funkčního nestane.

Výhody při běhání:

Funkční prádlo skvěle absorbuje pot. Už nikdy neucítíte na zádech potůčky studeného potu. Dále je paropropustné = vaše tělo se nebude přehřívat. Následně po doběhnutí, či přestávce vás bude dále hřát = neprochladnete. Rozhodně každému doporučuji funkční trenky. Poněvadž u běhání  v obyčejném oděvu často dochází k „ošoupání“ nohou na vnitřní straně stehen.  Jedná se o velice nepříjemnou věc, která vás může vyřadit na pár dnů z běhání.

Pokud nemáte s nákupem funkčního prádla zkušenosti, mohu doporučit AlpinePro. Českou oděvní společnost s 20 letou tradicí. Důkazem kvality oblečení této značky je spolupráce s Českým olympijským týmem. Můžete nakupovat přímo na oficiálním eshopu ZDE, který vám dodá zboží do 2 dnů. K tomu nabízí partnerský program se slevou 5% ihned po zaregistrování.