Dieta děsí miliony lidí po celém světě již při pouhé zmínce o ní a přitom zcela neoprávněně. I v dnešní době většině lidí se vybavuje při zmínce o dietě kručení v břiše a okusování okurky, či hlávky salátu nadneseně řečeno. Jedná se o naprosto špatné pochopení principu diety. Dieta není o tom neustále jíst méně a méně a tím hubnout. Už jen z logického myšlení tento způsob prostě není možný, protože nemůžete do nekonečně snižovat přísun potravin. Čím méně budete mít přísun jídla a energie tak budete náladový, podrážděný a unavený. Nakonec pod obrovským náporem tuto vaší dietu vzdáte a vrátíte se zpátky ke svému stereotypnímu životu a všechna kila naberete během chvilky zpátky.

Správná dieta je zcela opačná není nutné jíst méně, v konečném součtu budete jíst více nežli dříve, ale zdravě. Pokud vás zaráží jak je to možné, tak stačí jednoduché počty většina nezdravých smažených jídel má 3x větší kalorické hodnoty, nežli zdravá jídla a proto můžete jíst více zdravého jídla a zároveň hubnout.

Doporučuje se jíst 5-6 jídel denně ve stejném časovém období, díky tomu nebude mít tělo potřebu uchovávat tuky na horší časy, protože bude mít každý den pravidelný přísun živin a energie z jídel. Bohužel dnes je pro mnoho lidi největším problémem ČAS. Lidé prostě nemají čas vařit si dvě jídla denně nebo připravovat večer, kdy přijdou unavený z práce zdravá jídla na další den. Nabízí se řešení v podobě krabičkové diety. Krabičková dieta je stále více populární a jídla sestavují nutriční poradci, tak aby byla výživově vyvážená po celý den.

Díky krabičkové dietě lze hubnout klidně 6kg měsíčně. Nemusíte nic připravovat a lámat si hlavu jídlem, protože s krabičkovou dietou ho dostanete přímo pod nos. Zatím nejrozšířenější firma nabízející krabičkou dietu se nachází v Praze. Krabičková dieta Praha nabízí odběr zdarma, či dopravu po Praze. Cena krabičkové diety se pohybuje 249Kč za den, kde máte 5jídel: snídani,svačinu, oběd, svačinu a večeři.