Léto se nezadržitelně blíží a vaše přípravy na letní období jsou jistě v plném proudu.  Samozřejmě myslím každoroční shazování přebytečných tukových zásob, abyste se nestyděli obléci si plavky a ukázat se v nich na veřejnosti. Přemýšlíte ovšem už i nad plány, co budete dělat v létě? Přes zimu člověk hledá útočiště především ve vyhřáté posilovně, ale léto  je roční období neomezených možností, co se týče fyzické aktivity. Můžete chodit ven běhat, jezdit na bruslích, plavat, chodit na procházky do lesa a spoustu dalších klasických aktivit. Pokud ovšem chcete tento rok změnu a zažít trochu adrenalinu, pro vaši rodinu, či jen s partnerem/partnerkou, tak vyzkoušejte vodní turistiku.

Česká republika je pro „vodní turistiku“ naprosto ideální máme zde celou řadu řek, po kterých se dá sjíždět. Pro začátečníky je vhodná jízda na raftu.  Ideální a nejčastěji navštěvovanou českou řekou je Vltava, která je vhodná pro začátečníky i rodiny s dětmi.  Spodní tok Vltavy začíná ve Vyšším Brodě a končí v Boršově. Kromě adrenalinu a zážitků z jízdy na vodě si můžete vychutnat spoustu dalších bonusů. Po trase řeky se nachází celá řada historických památek. Doporučuji navštívit národní kulturní památku hrad Rožumberk pocházející ze 13 století. Jestliže nejste ten „typ“ člověka se zájmem o historické památky, tak můžete navštívit celou řadu kempů, ve kterých si užijete spoustu zábavy.

AquaRalf půjčovna raftů

Kde si půjčit rafty a vybavení na vodu?

Rozhodně není potřeba si kupovat vybavení na vodu, které by stálo několik tisíc korun, kvůli jedné projížďce. K tomuto skvěle poslouží půjčovna raftů ve Vyšším Brodě, jestliže začnete svou jízdu na začátku Vltavy. Pokud zvolíte kratší trasu, tak vám stejně dobře poslouží půjčovna raftů v Českém Krumlově. Obě místa nabízí půjčovna raftů  Aquaraft, která se specializuje nejen na Vltavu, ale i Otavu a Lužici. Od Aquaraft si můžete půjčit různé verze raftů otevřené, či oboustranně uzavřené. Můžete si vybírat, také podle požadovaného počtu míst od 4 do 8.  Zároveň si nemusíte dělat starosti s dodatečným vybavením (pádly, vestami, vodními pytli, atd.), to vše je možné také k zapůjčení.  Nabízí kompletní potřeby, pro sjíždění vody  “pod jednou střechou“ a vás nemusí trápit žádné starosti.

 AquaRaft půjčovna raftů: www.aquaraft.cz