Rád bych vám v tomto článku představil českou firmu Makak climbing s.r.o. sídlící v Jablonci nad Nisou. Firma má dlouholetou tradici a byla založena v roce 1990 a od doby svého vzniku se zaměřuje na výrobu lezeckých stěn, včetně výroby horolezeckých chytů a struktur. Díky mnoha letým zkušenostem v oboru Makak climbing své produkty neustále technicky vylepšuje a neustále se přizpůsobuje aktuálním trendům na trhu. Pro technicky znalé zákazníky Horolezecké chyty Makak jsou jediné chyty vyráběné v České republice certifikovány podle evropské normy ČSN EN 12 572-3 a zároveň  chyty splňují podmínky normy EN-71-3 ČL. 3 o uvolňování částic.

Umělé horolezecké stěny jsou velice užitečné například na školách, kdy na základní, či střední škole se může jednat o jediné místo, kde si žáci/studenti mohou vyzkoušet vylézt na stěnu a zažít ten úchvatný pocit úspěchu po zdolání stěny. Díky tomu pak často i sami začnou vyhledávat a navštěvovat horolezecké centra a mnoho profesionálních dnešních horolezců, takto začalo. Pokud jsem vás zaujal, doporučuji navštívit internetový eshop  této společnosti, kde naleznete mnoho řešení na výběr vhodné horolezecké stěny právě pro vás, včetně informací o možnosti montáže.

V eshopu si zároveň přijdou na své aktivní horolezci, kteří hledají kvalitní horolezecké potřeby, pro své výpravy od českého výrobce s českou kvalitou, která vás při výstupu na horu rozhodně nezklame. V nabídce naleznete: sedací úvazy, karabiny a expresky, lana a smyčky, lezecké boty, jistící pomůcky, přilby, vybavení do ledu a spoustu dalšího potřebného vybavení, nežli se někam vydáte. Zároveň mohu říci, že produkty Makak climbing nabízí velice dobrý poměr kvalita/cena, kdy za nízkou cenu máte vysokou českou kvalitu. Neboť díky dlouholeté historii firmy přes 24 let v oboru se produkty časem neustále zlepšovaly, dle ohlasů samotných horolezců, kteří se na horolezecké vybavení od této společnosti spoléhají a takříkajíc do něho vkládají své životy.