Magazín Dukátek – váš průvodce zdravým životním stylem

Magazín Dukátek (www.dukatek.cz) je vynikající volbou pro všechny milovníky zdravého životního stylu. V žádném případě se nejedná o další mravokárný web, který jen poučuje a zakazuje. Cílem tohoto magazínu je především inspirovat.¨

V dnešní uspěchané době plné stresových situací většina z nás tuší, že za řadou zdravotních i psychických problémů je právě nezdravý životní styl. Málokdo je však ochotný ukrojit ze svého volného času další část a zkoumat co a jak by měl dělat. Na stránkách magazínu Dukátek naleznete spousty dobrých nápadů a v sekci Poradna se vám dostane dobrých rad jak zlepšit nejen svůj jídelníček, ale také jak vylepšit svou fyzickou kondici a v neposlední řadě i dosáhnout psychické rovnováhy.

Změna životního stylu jde z valné části ruku v ruce se změnou stravovacích návyků. Nestačí však pouze říct: „Toto smíš jíst a toto ne!“ Důležité je pochopit proč se stravovat právě takto a ne jinak. K tomu, může velmi výrazně, napomoci sekce Vím, co jím. Kromě tipů na zdravé stravování zde naleznete řadu zajímavých informací z oblasti výživy. Zde uvedené články vyvrací časté předsudky nebo zkreslené představy o oblíbených potravinách.

Dozvíte se zde, že mlsat můžete i zdravě – řada čtenářů určitě ještě neochutnala dezerty z červené řepy nebo cukety.

Jak je to doopravdy s tuky, sacharidy nebo škroby? I na tuto otázku zde naleznete odpověď.

Tématem poslední doby jsou superpotraviny. Co to je a jak s nimi nakládat – další zajímavé téma, o kterém se zde dozvíte více. Opomenuta nejsou ani témata vyvážené stravy nebo neméně populární makrobiotická strava.

Nicméně, teorie je krásná věc, ale jak ji pak převést do praxe? K tomu slouží sekce Recepty, kde si každý může vybrat co mu nejvíc chutná. Chcete si zamlsat? Vyzkoušejte zdravou banánovou bábovku nebo mandarinkový koláč bez mouky. Nahraďte bramboráky batátovými plackami, vyzkoušejte celozrnný chléb se sušenými rajčaty a olivami. Nechte se inspirovat a určitě nebudete litovat.

Maminky jistě ocení řadu nápadů jak připravovat zdravé svačinky pro své dítě a jak nahradit drobné laskominy zdravou dobrůtkou. Pomůže jim to nejen zabránit dnes velmi rozšířené obezitě dětí, ale v mnoha případech také snížit jejich hyperaktivitu.

V dnešní době výrazně narůstá spotřeba potravinových doplňků a vitamínů v tabletkách. Jak je nahradit s využitím přírodních zdrojů a jak úspěšně přecházet onemocněním nebo třeba napomoci rychlé rekonvalescenci například po infarktu.

Dozvíte se mnoho nového o bylinkách, které vám možná rostou na zahrádce a ani o tom nevíte. Jak je používat v kuchyni, kosmetice, jak je pěstovat a zpracovávat…široké téma, které osloví téměř každého.

Součásti www stránek Dukatek.cz je i eshop, kde si můžete koupit BIO čokolády, cereálie, ale i pomůcky jako například iontovou čističku vzduchu. Naleznete zde i odkaz na eshop Ramissio, který nabízí kromě jiného také řadu skvělých nápojů, obsahujících mimo jiné Aloe Vera, Acai a Agáve, Kustovnice nebo kolagenové drinky s obsahem glukosaminu a chondroitinu. Koupit si zde můžete také detoxikační náplasti, které uvedou váš organismus do stavu ztracené rovnováhy. A samozřejmě zde objevíte celou řadu dalších produktů, které si určitě zamilujete.

Nedílnou součástí jsou i reklamní články, které vás například informují i o zajímavých akcích, jako byl například Festival Evolution, který se konal v březnu v Praze.

Každého, kdo začíná se změnou svého přístupu ke stravování, sportu a vůbec celkově mění své životní návyky, jistě povzbudí, že v tom není sám. V sekci Blogy sdílí své příběhy i příběhy svých přátel či rodiny mnozí čtenáři, kteří se rádi podělí o své zkušenosti, ať už jde o zvýšení fyzické či psychické kondice nebo o zlepšení zdravotního stavu.

Celý magazín samozřejmě není jen o jídle. Skvělým nápadem je například výroba tuhého tělového krému z pampelišek, který je ideální volbou pro popraskané ruce.

Autoři a redaktoři tohoto magazínu udržují vysokou úroveň příspěvků, takže zde čtenář nenajde žádné laciné podbízivé reklamy na tablety na hubnutí, ale ani nekonečné tabulky a seznamy s hodnotami kalorií. Základním stavebním kamenem všech článků je zde hlavně zdravý rozum, racionální přístup k životu.

Každý čtenář, který má své vlastní zkušenosti se zdravým životním stylem a chce se o ně podělit se svým okolím, se může stát členem Dukátku, založit si svůj blog a tam přispívat, dělit se o své příběhy, rady, přidávat recepty, prostě pomáhat ostatním, kteří dosud nevědí jak na to.

Pokud jste jen náhodným návštěvníkem tohoto magazínu a na začátku jste netušili, co zde naleznete, tak neváhám říci, že po přečtení většiny příspěvků nebudete ani otrávení ani v depresi. Určitě si nebudete říkat, že toto není nic pro vás, že rady, které jste dostali, nedokážete splnit. Naopak, s velkou jistotou si troufnu říci, že minimálně zvítězí touha vyzkoušet některé z těch lákavých receptů ještě dnes nebo nejpozději zítra. A jen málokdo se pak vrátí k přepáleným tukům a jídlům z fastfoodů.

A zcela jistě všem zůstane v mysli, že zdravý životní styl není jen zdravá strava a cvičení. Stejně důležité je také dodržovat pitný režim, nezanedbávat péči o svou pleť a významnou roli hraje také dostatek kvalitního spánku. Tohle všechno dohromady pak zajistí duševní pohodu, která povede k trvalému zlepšení vaší nálady, optimistickému nazírání na svět kolem a také k vašemu pozitivnějšímu vnímání událostí. Výsledkem a odměnou pro vás bude i váš příjemnější vzhled. A kdo dobře vypadá, ten se obvykle i dobře cítí.

Takže s chutí do toho, nechte se inspirovat, dělejte, co vás baví, a budete spokojení a šťastnější, i když možná ne zcela dokonalí. :-)