Masážní baňky

V dnešním článku bych vám rád představil velice zajímavý druh masáží, pomocí masážních baněk. Masáže, pomocí baněk různých provedení se prováděly již v době Starověku a princip zůstal takřka stejný, pouze dnes je veliké spektrum velikostí, tvarů a materiálů z kterých se  masážní baňky vyrábí .

Princip masáže pomocí baněk:

Masáž se provádí pomocí masážních baněk, které se nahřejí a následně díky teplému vzduchu uvnitř baňky. Vzniká  podtlak, který nastane ochlazením vzduchu uvnitř baňky při kontaktu s pokožkou a baňka se přisaje. Jedná se o velice jednoduchý princip založeným na fyzikálních zákonech.

Jaké jsou pozitivní účinky?

Masáž pomocí baněk má nespočet pozitivních účinků, které ocení sportovně aktivní lidé, ať se jedná o jakýkoliv sport včetně posilování, kdy masáž baňkami působí do hloubky a dokáže napravit ztuhlost svalů a připravit člověka na další tréninky, aby mohl dosahovat lepších výsledků. Zároveň musím zmínit dokázané pozitivní účinky při zánětech šlach atd., kdy masáž baňkami velice pomáhá ulevovat od bolesti a především podporuje regeneraci, díky ní můžete zkrátit čas nutný k uzdravení.

Cílem těchto masáží, je podpora samo regenerace lidského organizmu, především pokožky a svalové hmoty.

Seznam pozitivních účinků:

  • Podpora regenerace
  • Odstranění ztuhlosti svalů
  • Uvolňuje napětí svalů
  • Zrychlení uzdravování zánětů šlach, či pohmožděnin
  • Pomáhá při revmatických potížích
  • Pomáhá léčit chronická a akutní onemocnění

Rozhodně doporučuji, každému si vyzkoušet masáž pomocí masážních baněk a určitě budete překvapeni, jak na sobě pocítíte pozitivní účinek této masáže již po první masáži. Pro dlouho trvající účinky masáže je třeba ji pravidelně opakovat. Velice dobrou referenci tomuto druhu masáží, dělají vrcholoví sportovci, kteří pravidelně vyhledávají masážní salony, aby si mohli dopřát tuto masáž a jejich tělo se dočkalo kvalitní regenerace.