Ač se to nezdá, oblékání je věda, zvláště pokud provozujete venkovní sporty, jako běhání či jiné fyzicky namáhavé aktivity. Při těchto sportech je vysoká pravděpodobnost onemocnění, při nesprávném oblékání. Příčina je jednoduchá, pokud se zaměříme na běhání, tak při běhu se vaše tělo zahřívá a produkuje pot. To samozřejmě není žádný nový objev, ale pokud zpomalíte, či se zastavíte a nemáte správné oblečení, vaše tělo během chvíle prochladne a budete cítit nezdravý studený pot. Toto je ve většině případů příčinou nachlazení, horeček, či angín.

Proto je třeba se správně oblékat a v obchodě si vybírat kvalitní oblečení, které vás uchrání před studeným potem a prochladnutí. Já osobně nemám zrovna v lásce nakupování v obchodech, kdy člověk zdlouhavě vybírá a následně zjistí, že nemají jeho velikost, a aby toho nebylo málo neustále k vám chodí prodavačka a ptá se, zda potřebujete s něčím pomoci. Naštěstí jsme v době 21. století a máme možnost nakupovat oblečení jednoduše z domova přes internet z eshopů.

Jeden takovýto eshop s zaručenou kvalitou oblečení pro venkovní sporty je shopkilpi.cz, který nabízí oblečení značky Kilpi, které je prověřeno nepříznivými podmínkami severských zemí. Název značky je z finštiny a znamená „štít“, který vás ochrání před nepříznivým počasím. Eshop nabízí dopravu zdarma při ceně objednávky nad 500Kč. Zároveň pokud se stanete členy věrnostního programu KILPI klub budete mít slevu 10% na veškerý sortiment.

V eshopu mě velice zaujala nová kolekce na jaro a léto (SPRING & SUMMER 2015). Kolekce je přesně zaměřena na outdoorové sporty a oproti předchozím kolekcím přináší řadu technologických novinek a inovací. Například nové vodě odolné zipy, které jsou o 30% lehčí, nežli u předchozí kolekce. Obsahuje oblečení od kšiltovek, až po ponožky. Doporučuji se zaměřit na softshellové bundy.

Čím se vyznačuje nová kolekce?

  • Nové pohodlné, ale zároveň funkční materiály. (MCS® Blocker, jedná se o materiál, který mnohem efektivněji odvádí vlhkost a pot od těla a rychleji schne.)
  • Nižší hmotnost oblečení se zachováním kvality.
  • Nabízí oblečení od hlavy, až k patě.

Jak se perfektně obléci na běh s KILPI?

Kilpi pro ženy:

Kilpi Pro muže:

Další kousky z SPRING & SUMMER 2015 naleznete v eshopu www.shopkilpi.cz.