V článku se dozvíte, proč je klasická osobní váha zcela k ničemu a naopak nepostradatelnost váhy s tělesnou analýzou. Klasickou osobní váhu nemusím nikterak zdlouhavě představovat. Jednoduše na ní stoupnete a ona vám následně zobrazí vaší tělesnou hmotnost. Tato hmotnost je ovšem nic nevypovídající údaj, který v dietě může maskovat zásadní problém.

Proč je klasická váha k ničemu?

  1. Nikterak nepoukazuje na vaší tělesnou stavbu. Pro příklad uvedu dva lidi. První člověk tráví většinu času u televize a životosprávu zcela neřeší, čemuž odpovídá jeho obézní postava s 90kg. Druhý člověk je kulturista, který minimálně 5x týdně navštěvuje posilovnu a má svalnatou postavu, takřka zcela bez podkožního tuku, též váží 90kg. Je vám již jasné na co poukazuji? Oba mají na váze ukázanou hodnotu 90kg, ale hlavní složka jejich těla je zcela odlišná, podle čehož vypadají.
  2. V dietě pokud nemáte dostatečně vysoký příjem bílkovin, které ochrání vaší svalovinu. Může nastat situace, kdy vaše tělo místo tukových zásob spaluje svalovou hmotu. Klasická váha vám ukáže, že jste zhubli, ale už se nedozvíte, že šlo o vaší svalovou hmotu, což je to poslední co potřebujete.

Výhody osobní digitální váhy s tělesnou analýzou:

  1. Tyto vám, kromě vaší celkové hmotnosti zobrazí i údaje o vaší tělesné stavbě, kolik kilogramů z vaší hmotnosti činní tuky, svaly, kosti, voda atd. Díky těmto nepostradatelným informacím si můžete hlídat, že spalujete opravdu tuky a vaše dieta je efektivní.  Naopak, pokud se zrovna nacházíte v objemové fázi s cílem nabírání svalů, můžete si snadno hlídat, jestli nabíráte opravdu svalovou hmotu, bez nežádoucího vysokého podílu tuků.

Z tohoto důvodu bych všem dietářům, vyznavačům fitness a celkově zdravého životního stylu rád představil kvalitní osobní váhy s analýzou tělesné hmotnosti od americké společnosti TATINA, která je lídrem v oboru, jako první začala v roce 1990 využívat BIO metodu (bio impedanční analýza) u svých vah.  V dnešní době jsou produkty TATINA celosvětově nejprodávanější a vyznačují se kvalitou a vysokou přesností v analýze lidského těla. V České republice můžete zakoupit produkty TATINA například v internetovém obchodu www.osobni-vahy.cz s prodejními místy po celé ČR.

Pokud se chcete dozvědět více, či si projít jednotlivé verze TATINA digitálních vah s tělesnou analýzou a dalšími funkcemi navštivte internetové stránky www.osobni-vahy.cz.