Kvalitní potraviny jsou „Alfa a omega“ zdravého životního stylu. Každý fyzicky aktivní člověk ví, že zdravá kvalitní potravina je stejně důležitá, jako samotný trénink. Pokud chcete hubnout, či rýsovat svaly, tak základem je „kuchyně“ a dietní vaření z kvalitních surovin.  V tomto článku bych vám rád představil velice zajímavý projekt Pankrácký Rynek, který je rájem nákupů, pokud hledáte poctivé potraviny. Článek je určen především pro čtenáře z Prahy a Středočeského kraje, protože se nachází na adrese NA STRŽI 1721/63, 140 62 PRAHA 4, kousek od stanice metra Pankrác na lince C.

Pankrácký Rynek

Proč mě Pankrácký Rynek zaujal?

Pankrácký Rynek je zcela unikátní svou ideou, kde se nachází na jednom místě, pod jednou střechou sortiment potravin všeho druhu, podobně jako na farmářských trzích. Zde je ovšem obrovská výhoda oproti klasickému farmářskému trhu, kde může prodávat každý a není jistota opravdového původu potraviny, tak na Pankráckém Rynku se klade především důraz na KVALITU a pečlivost při výrobě výrobků a jsou zde pouze prodejci, kteří se nezaobírají čistě na zisky a není to jejich jediným cílem, ale hledí na kvalitu a spokojenost zákazníka, který se následně velice rád vrací.

Nakupovat můžete takřka všechny druhy potravin:

  • ryby a mořské plody, které jsou vždy čerstvé
  • kvalitní maso a uzeniny
  • chutné pekárenské a cukrárenské výrobky
  • čerstvé ovoce a zeleninu nejvyšší kvality
  • špičková vína rovnou od vinařů
  • a mnoho dalšího.

Za zmínku stojí také část zaměřená na sezónní prodej, kde jsou dostupné potraviny tradiční pro dané sezonní období a pravidelně se obměňuje sortiment.

Zároveň pokud nemáte čas si doma sami zdravě uvařit doporučuji navštívit Perfect Bistro, které je součástí areálu. Možná ve vás název „Bistro“ vyvolalo otázky ohledně kvality vařeného jídla. Mohu vás ujistit, že takovéto bistro jste ještě neviděli. Zde se vaří jen z evropských a lokálních surovin, u kterých je zcela čitelně znát jejich původ. Za kvalitu pokrmů ručí šéfkuchař Filip Sajler, kterého můžete znát z oblíbeného gastronomického pořadu České televize Kluci v akci a patří mezi nejlepší a nejzkušenější šéfkuchaře v České republice.

Perfect Bistro