V dnešním článku bych vám rád blíže představil infrasauny, poněvadž stále v očích Čechů se zdá být infrasauna velká neznámá, což je velká škoda. Článek bude složen z mých osobních zkušeností a dojmů.

Dříve kvůli mé nedostatečné informovanosti jsem se domníval, že  infrasauny mají vysokou pořizovací cenu a vysoké provozní náklady. K mému údivu lze pořídit kvalitní infrasauny v cenové hladině okolo 20 000Kč s opravdu nízkými provozními náklady, kdy jeden cyklus vyjde na 10-15Kč, což jsou mnohem menší provozní náklady oproti například: finské sauně.

Infrasauna mi doma nabízí „útočiště“ před všedním stresem a problémy. Velkou výhodu vidím v její rychlosti, kdy přijdu z práce a během 10-15 minut ji mohu použít.  V infrasauně  vždy naprosto vypnu a naplno se odreagovávám a relaxuji. Pocítil jsem na sobě pozitivní účinek na mou psychiku. Cítím se více odpočat a jsem méně náladový, také v práci se dokáži mnohem déle soustředit na pracovní činnost, nežli tomu bylo dříve.

Jelikož jsem fyzicky aktivní člověk a oddávám se posilování, tak vám popíši i přínos infrasauny pro mě i z této stránky.  Pokud přijdu z tréninku unavený a vlezu do ni, tak během chvíle uvolní svalové napětí z tréninku a svaly mnohem lépe a efektivněji regenerují. Následně další den se cítím mnohem lépe, aniž by mě bolela kterákoliv procvičovaná partie.  Velice mě překvapil pozitivní účinek na mou pokožku, protože se mi na rukou objevují strie z důvodu příbytku váhy, tak díky infrasauně jsou mnohem méně viditelné a pokožka je pevnější a poranění, či odřeniny se mnohem rychleji a lépe hojí.

Na závěr bych rád konstatoval, že si nemohu svou infrasaunu Marimex vynachválit a troufnu si tvrdit, že znatelně zlepšila  kvalitu mého života a svým způsobem je všední život díky ní lehčí. Pokud vás zaujala, doporučuji se kouknout na internetové stránky Marimex, kde naleznete široký výběr kvalitních infrasaun za nízké ceny.