Určitě jste četli mnoho obecných článků o negativních vlivech kouření na lidské zdraví. Dnešní článek chci zaměřit čistě na vliv kouření na váš trénink, životní styl a výkonnost. Rozhodně se zde nedozvíte, jak snadno a rychle s tímto zlozvykem skoncovat, ale nabídnu vám zdravější alternativu, která může být „mezi zastávkou“, před  naprostým přestání.

Klasická cigareta je u sportu přesný opak „nakopávačů“, neboli před tréninkových přípravků pro vyšší výkonnost založených na kofeinu a dalších látkách.  Díky těmto přípravkům máte při tréninku mnohem více energie, dochází k lepšímu prokrvení a napumpování svalů, což vede k lepším výkonům většímu růstu svalové hmoty. Zato cigarety způsobují kornatění tepen a zhoršují prokrvování svalů. To vás připravuje o skvělý pocit napumpování svalů a dosahujete menších výsledků. Zvyšují riziko poranění a snižují kvalitu pokožky, především  její schopnost přizpůsobovat se výkyvům váhy, mezi dietou a objemem. Tento problém může vést k praskání kůže a vzniku strií.

Dalším negativním vlivem je „zadýchávání“ se, tedy nevydržíte při kardiu hodinu běhat, po chvilce se musíte zastavit a nabrat dech. Tento problém neovlivňuje pouze vaší fyzičku a výkonnost při běhání, plavání, jízdě na kole, ale i při posilování, kde správné dýchání je u mnoha cviků základem a odvíjí se od toho efektivnost = přínos pro vaší svalovou tkáň.

Pokud chcete přestat kouřit, ale víte, že to nezvládnete jen tak z čista jasna. Kdy si večer řeknete, od dalšího dne přestávám a opravdu přestanete. Tak mám pro vás zdravější alternativu, kterou lze dočasně nahradit klasické cigarety jedná se o dnes již velice známé elektronické cigarety, které jsou mnohonásobně méně škodlivé pro lidské zdraví. Rozhodně netvrdím, že jsou zcela zdravé, protože můžou a nemusí obsahovat nikotin, ale můžete nimi při postupném přestávání kouření nahradit klasické cigarety.

Elektronická cigareta nevytváří kouř obsahující dehet, ani ho následně nevypouštíte z úst a tím neotravujete své okolí.  Onen dým vycházející z vašich úst je pouze vodní pára. Pokud vás zajímá výhodnost z čistě ekonomické stránky, tak jednoduchými počty si sami můžete spočítat, že náplně  do elektronických cigaret (liquidy) jsou podstatně levnější, nežli tabák. Je třeba si dát, pozor abyste neusnuli na vavřínech a nespokojili  se s kouřením elektronické cigarety. Je třeba ji postupem času méně a méně využívat, díky tomu si budete snižovat hladinu nikotinu, kterou obsahují, až jednoho dne nadobro přestat.

Pokud máte zájem si přečíst více informací o elektronických cigaretách.
Doporučuji navštívit internetové stránky mojeelektronickacigareta.cz