V dnešním článku vás chci seznámit s nejnovější moderní technikou. Přesněji řečeno s chytrými hodinkami a akční kamerou. Dozvíte se k čemu jsou vůbec dobré a jejich význam, či přínos pro vaše tréninky a sportovní záliby.

Chytré hodinky TomTom

Nejdříve se podíváme na chytré hodinky TomTom Multi-Sport-Cardio, které zahrnují takřka všechny fyzické aktivity v jednom.  TomTom je jedna z nejznámějších značek co se týče navigací do automobilů, zde tato firma nasbírala zkušenosti, které využila při výrobě chytrých hodinek.

Vzhled hodinek je velice moderní a rozhodně při běžném nošení nepředstavují „obludu“ na ruce, jako mnoho konkurenčních zařízeních. Základními kameny všech funkcí je GPS senzor, krokoměr a měřič srdečního tepu. Bonusem je aplikace pro počítače, která přenese data z hodinek do přehledných statistických grafů a diagramů.

Možnosti využití chytrých hodinek:

Běhání

Když chcete vědět přesné informace o uběhnuté vzdálenosti, průměrné rychlosti běhu, či počtu spálených kalorií. Díky nim bude vaše běhání efektivnější. Ze získaných  dat z hodinek budete přesně vidět, kde se musíte zlepšit, abyste dosahovali lepších výsledků.

Zároveň pomocí senzoru snímání srdečního tepu budou nepostradatelným pomocníkem v dietě, jelikož je třeba neustále hlídat svou tepovou hladinu, abyste efektivně spalovali tuky a né svaly při vysoké tepové frekvenci. Další výhodou je naprosto přesná hodnota spálených kalorií.

Motivace

Mohou být zajímavou motivací pro mnoho lidí, kteří nejsou sportovně nadaní, ale rádi by zlepšili svůj životní styl. Tak pomocí TomTom chytrých hodinek a informacím z nich budou motivováni chodit dále, dělat více kroků a splnit si své denní limity.

Akční kamera Nilox F-60

Akční kamery zažívají „Boom“ a jsou stále více vyhledávaným sortimentem. Nilox F-60 nabízí kvalitní CMOS 16 MP snímač a nahrávání videa v Full HD kvalitě (1080p).  Díky těmto kamerám můžete pořídit unikátní snímky a videa, které byste nikdy s obyčejnou kamerou nenatočili.

Možnosti využití Nilox F-60

Využití této kamery je takřka neomezené například v cyklistice ji můžete upevnit na kolo, či helmu a nahrávat vaší závodní jízdu. Dále díky vodě odolnému pouzdru se můžete s kamerou potápět až do hloubky 60 metrů a nahrávat okouzlující podvodní svět.

S přicházející zimou se naskytuje využití při zimních sportech. Zajímavé záběry můžete pořídit se své helmy při sjíždění sjezdovek na lyžích, či snowboardu.