V dnešním článku bych rám rád představil metodu tejpování a kine siotaping. Metoda tejpování na světě již několik desítek let, podle různých historických podkladků tuto metodu vymyslel japonský chiropraktik  dr. Kenzo Kase a široké veřejnosti byla představena v roce 1988 při olympijských hrách v Soulu. Oproti dřívější době se nyní využívají jiné materiály mnohem pružnější a efektivnější. Svůj „boom“ zažilo tejpování v moderní době při olympijských hrách v roce 2004 a od té doby patří mezi nejpoužívanější a nejoblíbenější metodu při mnoha problémech s pohybovým aparátem lidského těla. Oblibu má nejen u vrcholových sportovců, ale i u obyčejných rekreačních cvičenců a tuto metodu hojně využívají i fyzioterapeuti. Základní princip tejpovací pásky je že se co nejvíce podobá  vlastnostem lidské kůže, co se týče elasticity. Klasický tejp vydrží na lidském těle průměrně 3 dny a nemusíte mít obavu, že byste se nemohli mýt,  tejpovací páska je voděodolná.

Protože se nacházíte na stránkách o fitness zaměříme se především na sportující lidi. Osobně doporučuji každému člověku, který provádí nějaký sport aktivně a především posilování, aby měl doma alespoň jeden tejp. Nikdy nevíte, co se vám může přihodit, například vás začne bolet rameno, nebo budete mít problémy s vazy. Díky tejpování ramena bolest ustává a zároveň je dobře stabilizovaný ramenní kloub, čímž pomůžete hojení. Mezi nejčastější místa, kde se provádí tejpování patří: rameno, koleno, kotník. Při tejpování kotníku je kotník nejen upevněn a bolest je menší, ale zároveň pomáhá i proti otoku.

 Jak se tejpování provádí?

Nejdříve je třeba dané místo odmastit například šamponem následně opláchnout a dokonale vysušit. Následně lepíme tejpovací pásku, ale pozor například u loktu, či kolene musí být natažený, aby tejp měl co největší účinek.

Pozitivní účinky tejpování:

  • Zmírňuje bolest
  • Podporuje regeneraci
  • Stabilizuje klouby
  • A mnoho dalších

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet tejpování doporučuji navštívit internetové stránky www.eureko.cz  Tato společnost je předním dodavatelem kinesiotapingu a výhradním distributorem Meridius Adapta Tapu pro kinesiotaping v České republice a na Slovensku a nabízí to nejlepší co je na trhu dostupné.