Dnešní článek bude určen především pro ženské pohlaví. Představím vám jeden zajímavý projekt, který boří nejčastější důvody, proč ženy bez ohledu na věk nechodí do posiloven. Navíc se blíží Vánoce, při kterých ženy i muži nedokáží držet zdravý životní styl a snadno propadají obžerství. Odlehčeně řečeno další důvod si udělat dopředu rezervu v pase svých kalhot.

Ženy a posilovna

Pokud se žena rozhodne začít se sebou něco dělat, tak nejčastěji si udělá doma svou malou „posilovnu“, co se vejde do jedné krabice. Zpravidla do výbavy patří karimatka, švihadlo, jednoruční činky a gymnastický míč. To je chvályhodné, ale cvičení doma nepřináší takový efekt jako cvičení v posilovně. Doma nikdy není k dispozici všechno potřebné náčiní, abyste rovnoměrně posilovali a zpevňovali celé tělo.

Na druhou stranu je logické, že pokud začnete, tak první zastávkou je váš domov, kde vás nikdo nevidí. Především u obéznějších žen je největší překážkou v jejich hlavách myšlenka, že přijdou do posilovny plné vypracovaných žen i mužů, kteří budou sledovat každý jejich krok a koukat na ně s despektem. Podobný problém mají štíhlé ženy, které chtějí zpevnit své tělo a doma na to nemají dostatečné prostředky. Ty se zase bojí oplzlých pohledů mužského osazenstva posilovny a vykuků hrajících si na trenéry.

Poznámka autora: Nutno podotknout, že vždy záleží na dané posilovně a lidech v ní. V těch menších, kde se všichni pravidelní i občasní návštěvníci znají, panuje spíše přátelská atmosféra. Samozřejmě nováček bez ohledu na pohlaví je prvních pár dnů objektem místního zájmu, ale to je zcela přirozené.

Řešení zmíněných strašáků

V dnešní době existuje v České republice několik fitness center zaměřených pouze na dámské fitness. V nich nemusíte mít strach, že vás bude někdo svlékat pohledem. Další výhodou jsou fitness programy (tréninkové plány) vytvořené pro ženy. Některé nabízí speciální cvičení pro ženy po porodu.

Tip na závěr

Aktuálně řetězec center s fitness pro ženy Contours má akční nabídku 7 dní cvičení zdarma. Nejedná se o akci určenou pouze pro Pražáky, poněvadž centra jsou rozeseta po celé České republice (Praha, Havířov, Ostrava, Zlín, Pardubice a hromada dalších měst). Nabízené týdenní členství zdarma má hodnotu 590 Kč. Stačí jednoduchá online registrace, s kterou získáte neomezený vstup a osobní fitness trenérku. Ta se vám bude plně věnovat. Registrační formulář naleznete na této adrese: Contours týden zdarma.