Dnešní článek bude zaměřen pro fanoušky cyklistiky. Jedná se o první článek s tímto zaměřením na těchto stránkách. Cyklistika je skvělý sport, pro někoho relaxování, či odreagování.  V žádném případě nelze srovnávat s jízdou na rotopedu v posilovně, či fitness centru. Ze sedla kola lze poznat krásy České republiky. Uvidíte věci, které byste z auta vidět nemohli, či jim nevěnovali pozornost. Zároveň se dostanete na místa, kam se s autem dostat nelze.

Na kolo je výhodné mít kvalitní vybavení. Od helmy, po kalhoty z kterých nebudete mít ošoupané nohy a nebude vás bolet „zadek“ několik dnů po projížďce. Rozhodně teď nemyslím projížďku 5km z vesnice do vesnice. Myslím pořádnou od 30km.

Jaké vybavení pro cyklistiku?

  1. Základem je helma. Helma vám může v případě nehody zachránit život. Doporučuji se podívat na youtube, kde naleznete videa, jak dopadne meloun simulující lidskou hlavu při nárazu o zem s helmou a bez ní. V letním období dostává slovo cyklistická čepice, která se používá pod helmu. Následně vám nebude táhnout na hlavu a do uší při rychlé jízdě s kopce.
  2. Spodní prádlo. Možná vás tento bod překvapil, ale spodní prádlo je důležité. Cyklistické trenky zabrání „ošoupávání“ vnitřní strany stehen, z čehož se dělají svědivé pupínky. Zároveň nedojde k přehřívání pohlavního ústrojí, či profukování studeného větru za jízdy.
  3. Dresy. Pokud s nimi máte zkušenosti, určitě mi dáte za pravdu, že jsou úžasná věc. Cyklistické dresy nabízí komfort, který nejde s normálním oblečením srovnávat.  V létě doporučuji dresy s krátkými rukávy a v podzimním období s dlouhými rukávy. Charakteristická pro dresy je elastická přilnavost k tělu. Kvalitní jsou vyrobené z antibakteriálního materiálu. Zabraňují přehřívání těla, protože skvěle odvádí nadbytečné teplo a pot. Na druhou stranu nedovolí, aby došlo k podchlazení těla, což je rizikem v podzimním, či chladném počasí. Především dámy by mohly mít následně potíže se záněty močového měchýře.
  4. Návleky. Skvěle se hodí v létě k dresu s krátkým rukávem. Existují různé verze na nohy, kolena, ruce. Stejně, jako klasické rukávy zabraňují prochladnutí. Především na nohy cyklistické návleky jsou vhodné, abyste neměli problémy s kolenními klouby, které jsou nejvíce namáhané a náchylné k prochladnutí.

Všechny tyto doplňky k cyklistice nabízí eshop proficyklodresy.cz s dopravou zdarma při objednávce nad 3000Kč. Nabízené zboží je originální a kvalitní, které vám vydrží mnoho cyklistických sezón. Kvalitu zboží dokazuje nabídka eshopu na rozšířenou záruku z klasických 24 měsíců, až na 30 měsíců.