Protein je nejzákladnější doplněk stravy, pro obě pohlaví. Hezky česky řečeno se jedná o bílkovinu. Bílkoviny jsou primární živinou pro svaly. V období diety zvýšený přísun bílkovin chrání svalovou hmotu před spalováním, protože pro lidské tělo je snazší získat energii ze svalů, nežli z tuků. Proto je třeba chránit svaly vyšším přísunem bílkovin, aby se místo nich spalovaly nechtěné tuky. Zároveň je vždy potřeba přijmout bílkoviny  co nejdříve po tréninku, protože posilováním se svaly ničí a přetrhávají (mikroskopická svalová vlákna). Bílkoviny pomohou tyto poničené svaly zregenerovat, obnovit a jsou základní stavební látkou pro nová svalová vlákna.

Výhoda proteinu je jeho rychlá stravitelnost, protože trávicí trakt mnohem rychleji vstřebá tekutý proteinový nápoj, nežli pevnou stravu (například: maso) a díky tomu budou mít vaše svaly mnohem rychleji výživu. Proto se protein pije co nejdříve po tréninku ideálně do 15 minut po skončení.

Skvělý protein je Kompava Wellness protein daily, který se oproti ostatním produktům na trhu značně vymyká, protože obsahuje zvýšený podíl Omega-3 a aminokyselin BCAA, dále glutamin, vitamin C a E, chróm a zinek.Především je důležité, že neobsahuje sóju, či jiné levné náhražky mléčné syrovátky.

Kompava Wellness Protein

Většina proteinů obsahuje umělá sladidla. Dříve se používal ve velkém množství aspartam. Dnes má již spousta produktů nálepku Aspartam FREE, ale místo něho obsahují, jiná umělá sladila například acesulfam. Umělá sladidla sice nemají žádnou kalorickou hodnotu a neobsahují ani gram cukru, což je u proteinu důležité, jelikož je zároveň suplementem do DIETY, ale rozhodně nejsou ZDRAVÁ.  Toto je další parametr, ve kterém je Kompava Wellness protein svým způsobem nadčasový, protože neobsahuje žádná umělá sladila, ale používá přírodní sladidlo stevii, kterou si může kdokoliv vypěstovat a je zcela přírodní.  Bohužel je dražší, oproti umělým standardním sladidlům a proto se stále moc nepoužívá. V jedné odměrce (35g) Kompava Wellnes daily proteinu je 23 bílkovin a doporučená denní dávka minerálů a vitamínů.

 Tip: S Kompava si můžete snadno udělat dietní sladkou večeři, když promícháte půlku odměrky s vaničkou (250g) odtučněného tvarohu.

Tento protein můžete zakoupit v novém eshopu se sportovní výživou: www.bodyshock.cz. Doprava při objednávce nad 2500Kč je zdarma, a pokud se stanete věrnými zákazníky, budete mít trvalou věrnostní slevu.