Zelený čaj jistě není asi třeba moc představovat lidé ho pijí přes 5000let a jistě viděli proč to dělají. Víto, ale lidé i dnes? V čem pití zeleného čaje pomáhá a k čemu prospívá, či před čím nás chrání? Vše se dozvíte v tomto článku.

Pomáhá zelený čaj hubnout?

Odpověď zní ANO. Zelený čaj povzbuzuje náš metabolizmus a udává se že zelený čaj nám pomůže spálit přibližně 80kcal. Zelený čaj obsahuje spolu s kávou, jako jedni z mála vysoký obsah kofeinu.  Proto se zelený čaj používá, také jako káva k nakopnutí těla. Díky zelenému čaji má člověk více energie, je více soustředěný  a oddaluje pocit únavy.

Jaké množství zeleného čaje pít?

Zmíněné množství spálených kcal díky zelenému čaje rozhodně není z 1 šálku čaje a už vůbec to nefunguje, tak že když za den vypijete 3 šálky, tak se spálené kalorie násobit 3*80kcal. Pravda je taková, že k dosažení zmíněných spálených 80kcal je třeba vypít několik šálků zeleného čaje, někde se udává až 5 šálků denně. Spíše osobně bych doporučoval maximálně 3 šálky.

Kdy je vhodné mít zelený čaj?

Nejlépe jeden šálek zeleného čaje ráno po probuzení, aby vás nakopl a vy měli pak energii a nebyli jste po ránu hned unavení. Další důvod je ten, že nabudí nejen vaší mysl a vaše tělo, ale i právě i jeho metabolizmus, který je hlavní iniciátor a vykonavatel ve spalování tuků.  Další šálek čaje není na škodu si dát po obědě. Případně pokud budete ten den běhat, či posilovat je vhodnější si vypít šálek zeleného čaje přibližně 20 minut před tréninkem, abyste měli více energie a oddálili únavu a tím toho zvládli více.

Pokud máte problém nespavostí způsobenou kofeinem. Vyhněte se pití zeleného čaje přibližně 4 hodiny před spánkem. A při výběru zeleného čaje si můžete vybrat verzi s menším obsahem kofeinu.

Další výhody pití zeleného čaje?

Zelený čaj je jedním z největších přírodních antioxidantů a zbavuje naše tělo nežádoucích nečistot(radiálů).  Pití zeleného čaje příznivě působí na náš kardiovaskulární systém, imunitu. Zelený čaj, také snižuje riziko rakoviny. Snižuje hladinu cukru v krvi a zároveň i cholesterol a mnoho dalších kladných bonusů pití zeleného čaje.