Internet je virtuální prostor s takřka neomezenými možnostmi. Pomocí internetu se lze cokoliv naučit: Vytvářet internetové stránky, nebo udělat něco se svým životním stylem a právě o tom bude dnešní článek.

Osobně jsem vyzkoušel, jeden velice nadějný internetový projekt o fitness s 30 denní výzvou Spaluj tuky. Projekt mě velice překvapil svou komplexností, poněvadž nenabízí pouze tréninkový program na 30 dnů, ale kompletní podporu, od psychické podpory, jídelníčku, až po trénink + tréninková videa.

Jak funguje 30 denní výzva: Spaluj tuky?

Nejdříve je nutné provést jednoduchou registraci, kam uvedete vaše uživatelské jméno a emailovou adresu na kterou vám přijde registrační email s vygenerovaným heslem, pro první přihlášení.

Následně  si  výzvu objednat a uhradit 199Kč. Nutno říci, že dostanete „za málo peněz, hodně muziky“. Po zaplacení budete mít 3 měsíce k dispozici:

  • Velice informačně přínosná videa
  • Jídelníček, dle vašich požadavků
  • Tréninkový plán
  • Možnost pročítat desítky článků s informacemi o hubnutí, které vám pomohou zefektivnit vaše úsilí
  • Motivační program
  • Online podpora na vaše dotazy ohledně stravování a tréninku prostřednictvím komentářů

Po prvním přihlášení doporučuji vyplnit váš profil s váhou, rozměry a dvěma fotografiemi. Tyto informace budete moci vyplnit znovu až za 30 dní, abyste pak sami viděli ten rozdíl ve vaší váze, rozměrech a celkovém vzhledu. Jedná se o velice motivační nástroj. Člověka to „nakopne“ a dodá mu energii na další boj s tukovými zásobami.

Výzva je rozdělená na jednotlivé dny, což je důležité, díky tomu přesně víte, co máte v daný den dělat.  Například první den začíná nákupem zdravých potravin. Považuji to za správný přístup, aby lidé měli takto detailně naplánované aktivity, co mají dělat. Nemusí se zdržovat vymýšlením vlastního tréninkového plánu, či jídelníčku co si zrovna uvaří (+ počítání kalorických hodnot jídel). U tréninků jsou i videa, z kterých i člověk, který nikdy předtím necvičil během chvíle pochytí správnou techniku cviku.

Tip: Internetové stránky projektu jsou optimalizované pro mobilní telefony a tablety. To nabízí celou škálu výhod. Například koukat se na tréninková videa přímo v posilovně při cvičení.

Závěr: Celá výzva je velice intuitivní a přehledná. Jídelníčky a tréninkové plány jsou do detailu vysvětleny a pochopí je i naprostý laik. Výzva je cílená právě na začátečníky, kteří chtějí se sebou něco dělat a podle toho je i nastavena. Každý den přesně víte, co máte dělat, nemusíte nad ničím přemýšlet a plýtvat energií. Dále je vhodná i pro introvertní uzavřenější osoby, které nechtějí za žádnou cenu vkročit do posilovny, ale zároveň chtějí změnu.

Odkaz na 30 denní výzvu Spaluj tuky: ZDE