• 150g lesní směsi
  • 200ml vody

V letních parních dnech se hodí každé osvěžení. Bohužel v dietě si nemůžete dopřát klasické zmrzliny, které jsou plné jednoduchých cukrů a tuků ze smetany v níž obsažené, proto vám přináším jednoduchý recept na dietní domácí zmrzlinu z lesního ovoce.  Lesní ovoce na zmrzlinu můžete nasbírat v lese, ale pravděpodobněji spíše sáhnete do mrazícího boxu v supermarketu, pro zmraženou lesní směs ovoce.  Tato zmrzlina nemá takřka žádné tuky a minimum cukrů je vhodná do mnoha druhů diet.

Postup na dietní zmrzlinu z lesního ovoce:

  1. Připravte si lesní ovoce, pokud je čerstvé opláchněte ho vodou. V případě zmrzlé směsi ji rovnou nasypte do mixovací nádoby.
  2. Přilijte 200ml vlažné vody a nechte chvilku lesní směs rozmrznout.
  3. Následně důkladně mixujte
  4. Poté vezměte lžíci a rozmixovanou směs dejte do umělé zmrzlinové formy, která je běžně k dostání za 40Kč. Pokud nemáte umělou formu na zmrzlinu můžete použít vypláchnuté kelímky od jogurtu.
  5. Když máte formu, či kelímky naplněné rozmixovanou lesní směsí, přijdete držátko u formo a u kelímku od jogurtu jednoduše doprostřed zapíchněte čajovou lžíci.
  6. Dejte do mrazáku a nechte důkladně zmrznout.
  7. Následně již hotovou zmrzlinu vyndejte z mrazáku a obal formy, či kelímku oplachujte teplou vodou pod kohoutkem. Dokud zmrzlina nepůjde vyndat.
  8. Přeji dobrou chuť

Kalorická tabulka dietní zmrzliny:

Složení hodnota
Energie cca 300kcal
Bílkoviny cca 2g
Sacharidy cca 10g z toho cukry: 10g
Tuky cca 0,5g