Tento článek píši na podmět vás návštěvníků těchto stránek, poněvadž se mě často ptáte, kde máte sehnat protein/ koupit protein. Což je logické, protože se na těchto stránkách nachází mnoho fitness receptů ve kterých se protein objevuje.

Jaký protein do fitness receptů?

Do receptů stačí základní Whey 100% protein. Výrobce a příchuť je na vašem uvážení. Osobně mohu doporučit například Scitec 100% Whey protein Professional.  V závislosti na dietě vybírejte protein s větším, či menším procentuálním zastoupením bílkoviny v obsahu na jednu odměrku. Standardní kvalitní protein s vysokým obsahem bílkovin má 20-25g bílkoviny na jednu 30g odměrku.

Tip: Pokud nechcete být v receptech omezeni na jednu příchuť vašeho proteinu jsou na trhu dostupné i „jedno dávkové“ sáčky například Nutrend prodává Whey Core 100 protein v 20x30g tedy dvacet sáčků po 30g, kde máte mix příchutí, které Nutrend nabízí a je jich přes 10.

Kde koupit protein?

Nejdříve bych vás rád upozornil, že nedoporučuji kupovat protein na místech, jako je Tesco, Hervis atd. Kde je dostupná jen jedna verze proteinu a to značně cenově nadsazená proti specializovaným obchodům s proteiny a dalšími výživovými doplňky.
V České republice patří mezi největší eshopy s výživovými doplňky/supmenety:

  • Fitness.cz
  • Eshop.Aktin.cz
  • Obchod.ronnie.cz

V každém z těchto eshopů naleznete desítky proteinů od všech dostupných výrobců a vy si můžete vybrat z pohodlí domova a nechat zaslat balíkem domu, či vyzvednout na kamenné pobočce eshopu.

Tipy  při nákupu proteinu:

  • Protein se prodává standardně v 900g balení a 2kg balení a více. Doporučuji vždy kupovat větší balení, protože po přepočtu celkové ceny na jednu odměrku platí přímá úměra, čím větší hmotnost pixly s proteinem tím menší výsledná cena na jednu odměrku.
  • Pokud chcete vyzkoušet protein od vámi nevyzkoušeného výrobce doporučuji vždy začít s nejprodávanější příchutí čokoláda, ta bývá u všech výrobců vždy nejlépe hodnocená a nejchutnější.