• Půl balení štíhlých nudlí
  • Půl odměrky čoko proteinu
  • 5g kakaa
  • 5g kokosu
  • 10g sušených bílků (2 normální)

Klasický chléb, či obecně pečivo v dietě není moc vhodné a většina celozrnného pečiva se pouze zdravě tváří, díky tmavému zbarvení karamelem. Pokud byste si chtěli přečíst více informací o vhodnosti pečiva v dietě, tak můžete ZDE. Dnešní recept je opravdu originální na dietní proteinový chleba, ve kterém není použita čistě mouka, jako hlavní surovina. Určitě vás překvapí, že hlavní surovinou jsou štíhlé nudle od Šmakouna, které mají vysoký podíl bílkovin a takřka žádné tuky. Dále jak již z názvu chleba plyne bude obsahovat protein, díky kterému bude obsahovat opravdu vysoký podíl bílkovin, které si tělo po ránu velice žádá.  Upečení tohoto dietního chleba zvládne opravdu každý jedná se o velice jednoduchý postup.

Postup na  dietní proteinový chleba:

  1. Připravte si misku, do které vlože půlku balení štíhlých nudlí od Šmakouna a rozmixujte je do krémové konzistence.
  2. Po rozmixování nudlí přidejte do misky 5g pravého hořkého kaaa, 5g nasekaného kokosu a 15g (půlku odměrky) čokoládového proteinu.
  3. Vedle si do jiné misky připravte 10g sušených bílků, pokud nemáte sušené bílky jednoduše místo nich použijte 2 čerstvé bílky a vyšlehejte je na sníh.
  4. Následně sníh z bílků přidejte do misky s ostatními surovinami a vše důkladně promíchejte.
  5. Vezměte si pekáč a vystelte ho pečícím papírem, následně na pečící papír dejte těsto (hmotu) vzniklé ze smíchání surovin a vytvarujte ho do tvaru obdélníkového bochníku chleba.
  6. Pekáč vložte do trouby a pečte po dobu 30 minut při 170 stupních Celsia.

 Tip: Tento proteinový chleba se skvěle hodí, jako dietní snídaně, kdy dodá po noci strádání důležité kvalitní bílkoviny pro svaly.

Autorem receptu je Eva Turkova – fitness athlete & coach navštivte její FB FanPage stránky ZDE.