• 200ml vody
  • 1 banán
  • 1 jablko
  • hrst lesní směsi (maliny, borůvky, ostružiny)

Dnes vám ukáži jednoduchý recept na dietní smoothie koktejl z lesního ovoce s přidáním banánu a jablka. Smoothie koktejly začínají být čím dál více populární a mají k tomu mnoho důvodů. V letních dnech se jedná o velice příjemné osvěžení plné důležitých vitamínů, pro vaše tělo. Zároveň smoothie je vhodný i do diety k dopolední svačině.

Postup na smoothie koktejl z lesního ovoce:

  1.  Připravíme si lesní směs, která může být zmražená, či čerstvá, dále si připravíme 1 banán a 1 jablko. Jablko koktejl dobře zahustí a banán osladí.
  2. Banán oloupeme a nakrájíme na kolečka, následně oloupeme šlupku z jablka, která by i po rozmixování vadila při pití koktejlu a nutila by vás reflexivně kousat.  Z oloupaného jablka vykrojíme střed a nakrájíme na menší kousky .
  3.  Všechny připravené suroviny vložíme do sklenice/nádoby a přilijeme 200ml vody a důkladně rozmixujeme. Například tyčovým mixérem.
  4. Hotovo

Kalorická tabulka koktejlu:

Složení hodnota
Energie cca 180kcal
Bílkoviny cca 2g
Sacharidy cca 36g z toho cukry: 25g
Tuky cca 0,6g
Kalorické hodnoty jsou přibližné, pro přesné hodnoty by musely být všechny suroviny přesně odvážené v gramáži. Z množství cukrů si nedělejte hlavu jedná se o přírodní cukr, ovšem v případě tvrdší diety doporučuji pít koktejl v dopoledních hodinách.