• 150g ovesné vločky
 • 1 vanička tvarohu (250g)
 • 1 bílý jogurt
 • voda
 • skořice
 • kvalitní čokoláda
 • stévie

Neznám nikoho, kdo by neměl rád dorty. Ovšem dorty v dietě? Samozřejmě naprostá blbost, pokud si neupravíte složení. Kde základem jsou ovesné vločky a tvaroh. Ovesné vločky jsou základní surovinou do diety, neobsahují žádné tuky a jsou skvělým zdrojem plnohodnotných sacharidů. Oproti tomu tvaroh je zase bohatým zdrojem bílkoviny Kaisen, která se v těle uvolňuje po dobu několika hodin, po které tělo zásobuje bílkovinami postupně.  Samozřejmě nemůžete očekávat stejnou chuť, jako u klasického dortu. Tento recept se nejvíce přibližuje vzhledem a strukturou větrníku.

Info: Dietní ovesný dortík může být skvělou snídaní ve dni, kdy máte odlehčenou dietu a nehledíte na každý gram sacharidů.

Postup na dietní ovesný dortík:

 1. Připravte si do misky 150g ovesných vloček, dále do ní dejte 1 bílý jogurt a trochu vody. Všechno důkladně promíchejte, abyste vytvořili lepivé těsto. Nesmíte přidat moc vody, abyste těsto neměli moc řídké, případně přidejte více vloček.
 2.  Z těsto vytvořte cca 5-6 placiček, můžete je dělat menší a menší, ve výsledku budete mít kuželový tvar dortíku.
 3. Připravte si druhou menší misku, do které dejte tvaroh a oslaďte ho stévií, či jiným sladidlem. Můžete místo sladidla použít odměrku ochuceného proteinu.  Důkladně promíchejte.
 4. Následně si připravte pekáč, na který vložte jednu placičku. Na placičku přidejte vrstvu oslazeného tvarohu a na něj další placičku, takhle to opakujte dokud budete mít placičky a na vrh přijde tvaroh.
 5. Posypte skořicí a můžete přidat na dortík kostičky kvalitní čokolády nejlépe s 70% kakaa a více.
 6. Pekáč vložte do trouby a pečte při 150-200 stupních Celsia po dobu 20 minut.
 7. Hotovo přeji dobrou chuť.

Odkaz na Facebook FanPage stránky Kamily Pavlíčkové Bikini Fitness