V tomto článku se dozvíte, proč je dobré jíst tvaroh a především, kdy je bude jeho přínos nejefektivnější pro vaše svaly. Tvaroh je odvěké jídlo, kterým se ládují všichni lidí, kteří se snaží nabrat svaly, či zhubnout a zpevnit svou postavu. Důvodů proč jíst tvaroh je mnoho a většinu z nich se nyní dozvíte

  1. Jedná se o dietní potravinu, pokud si koupíte nízkotučný, či odtučněný tvaroh, tak jedna vanička tvarohu 250g má pouhých cca 160 kcal a dokonale umí „zaplácnout“ vaše břicho a pocit hladu se dlouhou dobu nedostaví.
  2. Tvaroh je výborným zdrojem bílkovin. Jedna vanička tvarohu má průměrně 25-30g bílkovin. Zde se jedná o bílkovinu Kasein, která se v organizmu vstřebává po dlouhou dobu 7hodin, díky čemuž jsou svaly zásobeny bílkovinami na dlouhou dobu.

Kdy je dobré jíst tvaroh?

Nejvhodnější doba, kdy si dopřát tvaroh je ke snídani, či večeři nebo druhé večeři v závislosti na vašem objemu/dietě. Proč právě ráno nebo na noc? Protože tvaroh, jak jsem již zmiňoval obsahuje bílkovinu Kasein, díky které bude dodávat svalům přes noc bílkoviny, aniž by „hladověly“ a to samé při snídani budou svaly zásobeny postupně bílkovinami do doby oběda.

Jaký jíst tvaroh?

V dietě je nejvhodnější nízkotučný, či odtučněný tvaroh s 0,5% tuku. Například v Lidlu můžete nakoupit Pilos odtučněný tvaroh ve vaničce s 0,5% tuku. Pokud vaše dieta není tak drastická můžete si dopřát tučnější verzi tvarohu.

Tip: Tvaroh mnohem lépe chutná promíchaný s nakrájenými cherry rajčaty, které tvarohu dodají chuť a bude poživatelnější.