Řecký jogurt je aktuálně dosti populární především díky reklamě v televizi na Milko řecký jogurt. Reklama je zaměřena na lidi dodržující zdravý životní styl, co tráví svůj čas fyzickou aktivitou (posilováním, běháním atd.) a zajímá je „co jí“.  Obecně jsou řecké jogurty strukturou velice husté podobně, jako tvaroh.  Chuťově si zachovává svou nakyslost klasického bílého jogurtu. Osobně bych řecký jogurt přirovnal na pomezí jogurt/tvaroh.

Patří řecký jogurt do diety?

Ano i ne. Záleží na druhu, když chcete pravý řecký jogurt, který se vyrábí z ovčího mléka s příměsí smetany s 10% tuku, bez chemických přídavků. Takovýto jogurt bych do diety nezařadil, ovšem pokud se zaměřím na onen reklamou propagovaný Milko řecký jogurt ten  do diety určitě patří, jeho složení na 100g:

  • Kalorická hodnota: 57kcal
  • Bílkoviny: 9,8
  • Sacharidy: 3,8 z toho 2,7g cukry
  • Tuky: 0,3g
Složením je opravdu dietní a můžete ho konzumovat, jak ke snídani, či svačině tak i k večeři. Doporučuji ho zařadit, jako snídani, kdy nabízí po ránu kvalitní bílkoviny pro vaše tělo.

Cenově se pohybuje okolo 17 Kč. Pokud si chcete pochutnat na kvalitním jogurtu, tak je určen přesně pro vás. V případě, že vám jde o zdroj bílkovin, tak se nabízí za stejné peníze vanička odtučněného tvarohu (250g), která nabízí 3x více bílkovin.

Na co si dát pozor:

Vyvarujte se ovšem ochuceným verzím, jako je s borůvkami, čokoládou atd. Tyto verze jsou mnohem kaloričtější sice si zachovávají nízkou hodnotu tuků, ale mají velké množství jednoduchých cukrů v sobě.